V110A8M300BG, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 8V 300W
V110A8M300BG Images
V110A8M300BG Images
Product Attributes:
  • Part Number: V110A8M300BG
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: DC DC CONVERTER 8V 300W
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • V110A8M300BG Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    VI-JTT-IY
    DC DC CONVERTER 6.5V 50W