V24A3V3C200BG, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Product Attributes:
Part Number: V24A3V3C200BG
Manufacturer: Vicor
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
V24A3V3C200BG Datasheet (PDF)
VI-LW2-EW 24V/15V 100W MEGA
DC DC CONVERTER 6.5V 100W
Product Specifications:
MfrPart.: V24A3V3C200BGMfr: Vicor CorporationDescription: DC DC CONVERTER 3.3V 200WProduct Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC ConvertersPackage: BulkSeries: Maxi (200W)PartStatus: ActiveType: Isolated ModuleNumberofOutputs: 1Voltage-Input(Min): 18VVoltage-Input(Max): 36VVoltage-Output1: 3.3VVoltage-Output2: -Voltage-Output3: -Voltage-Output4: -Current-Output(Max): 60.6APower(Watts): 200 WVoltage-Isolation: 3 kVApplications: ITE (Commercial)Features: OVP, UVLOOperatingTemperature: -20°C ~ 100°CEfficiency: 79.9%MountingType: Through HolePackage/Case: Full BrickSize/Dimension: 4.60 L x 2.20 W x 0.62 H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)SupplierDevicePackage: -ControlFeatures: -ApprovalAgency: -V24A3V3C200BG | Vicor | NHE Electronics