V28C15H100BN3, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 15V 100W
V28C15H100BN3 Images
V28C15H100BN3 Images
Product Attributes:
  • Part Number: V28C15H100BN3
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: DC DC CONVERTER 15V 100W
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • V28C15H100BN3 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    VE-2WT-IX
    DC DC CONVERTER 6.5V 75W
    VI-2NZ-EW
    DC DC CONVERTER 2V 20W