V300C15M150BG, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 15V 150W
V300C15M150BG Images
V300C15M150BG Images
Product Attributes:
  • Part Number: V300C15M150BG
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: DC DC CONVERTER 15V 150W
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • V300C15M150BG Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    VE-J0B-MZ
    DC DC CONVERTER 95V 25W