V300C15T150BN2, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 15V 150W
V300C15T150BN2 Images
V300C15T150BN2 Images
Product Attributes:
  • Part Number: V300C15T150BN2
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: DC DC CONVERTER 15V 150W
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • V300C15T150BN2 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    VE-B7Z-MW-S
    DC DC CONVERTER 2V 40W