V375A15C600BL5, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, C 250/425/375 15V/ 40A
V375A15C600BL5 Images
V375A15C600BL5 Images
Product Attributes:
  • Part Number: V375A15C600BL5
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: C 250/425/375 15V/ 40A
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • V375A15C600BL5 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    VE-JNF-EX-S
    DC DC CONVERTER 72V 75W