V375A48M400BL3, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 48V 400W
V375A48M400BL3 Images
V375A48M400BL3 Images
Product Attributes:
  • Part Number: V375A48M400BL3
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: DC DC CONVERTER 48V 400W
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • V375A48M400BL3 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    VE-BNP-EX-F1
    DC DC CONVERTER 13.8V 75W