V375B12H300BN3, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 12V 300W
V375B12H300BN3 Images
V375B12H300BN3 Images
Product Attributes:
  • Part Number: V375B12H300BN3
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: DC DC CONVERTER 12V 300W
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • V375B12H300BN3 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    VE-NU4-CM
    FG MICROCNTLR A/R FP N
    VE-BWP-EV
    DC DC CONVERTER 13.8V 150W