V375B12T200BS2, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 12V 200W
Product Attributes:
Part Number: V375B12T200BS2
Manufacturer: Vicor
Description: DC DC CONVERTER 12V 200W
Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
V375B12T200BS2 Datasheet (PDF)
VI-NC30-EM 48V/5V 600W COMPAC
DC DC CONVERTER 3.3V 264W
Product Specifications:
MfrPart.: V375B12T200BS2Mfr: Vicor CorporationDescription: DC DC CONVERTER 12V 200WProduct Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC ConvertersPackage: BulkSeries: MINI (200W)PartStatus: ActiveType: Isolated ModuleNumberofOutputs: 1Voltage-Input(Min): 250VVoltage-Input(Max): 425VVoltage-Output1: 12VVoltage-Output2: -Voltage-Output3: -Voltage-Output4: -Current-Output(Max): 16.67APower(Watts): 200 WVoltage-Isolation: 3 kVApplications: ITE (Commercial)Features: OVP, UVLOOperatingTemperature: -40°C ~ 100°CEfficiency: 85.4%MountingType: Through HolePackage/Case: 9-DIP ModuleSize/Dimension: 2.28 L x 2.20 W x 0.50 H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)SupplierDevicePackage: -ControlFeatures: -ApprovalAgency: -V375B12T200BS2 | Vicor | NHE Electronics