V375C15M150BL3, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 15V 150W
V375C15M150BL3 Images
V375C15M150BL3 Images
Product Attributes:
  • Part Number: V375C15M150BL3
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: DC DC CONVERTER 15V 150W
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • V375C15M150BL3 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    VE-BWR-MX-B1
    DC DC CONVERTER 7.5V 75W