V48B48H300BN, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 48V 300W
V48B48H300BN Images
V48B48H300BN Images
Product Attributes:
  • Part Number: V48B48H300BN
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: DC DC CONVERTER 48V 300W
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • V48B48H300BN Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    VE-JNF-EX-S
    DC DC CONVERTER 72V 75W