V72A3V3T264BG2, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 3.3V 264W
V72A3V3T264BG2 Images
V72A3V3T264BG2 Images
Product Attributes:
  • Part Number: V72A3V3T264BG2
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: DC DC CONVERTER 3.3V 264W
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • V72A3V3T264BG2 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    VI-JWH-IW-B1
    DC DC CONVERTER 52V 100W
    VE-JTN-EZ-B1
    DC DC CONVERTER 18.5V 25W