V72B12M250BS2, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 12V 250W
V72B12M250BS2 Images
V72B12M250BS2 Images
Product Attributes:
  • Part Number: V72B12M250BS2
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: DC DC CONVERTER 12V 250W
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • V72B12M250BS2 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    VI-JWP-IX-F3
    DC DC CONVERTER 13.8V 75W