VE-25K-IW-F4, Vicor, Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters, DC DC CONVERTER 40V 100W
VE-25K-IW-F4 Images
VE-25K-IW-F4 Images
Product Attributes:
  • Part Number: VE-25K-IW-F4
  • Manufacturer: Vicor
  • Description: DC DC CONVERTER 40V 100W
  • Category: Power Supplies - Board Mount~DC DC Converters
  • VE-25K-IW-F4 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vicor, you may also be interested in the following:
    MI-J6W-MZ-S
    DC DC CONVERTER 5.5V 25W