VI-QC100-CSX, Vicor, Power Supplies - External-Internal (Off-Board)~DC DC Converters, VI-QC100-CSX 24V/5V 5V 300W 75
Product Attributes:
Part Number: VI-QC100-CSX
Manufacturer: Vicor
Description: VI-QC100-CSX 24V/5V 5V 300W 75
Category: Power Supplies - External-Internal (Off-Board)~DC DC Converters
VI-QC100-CSX Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vicor, you may also be interested in the following:
DC DC CONVERTER 18.5V 100W
VI-PJW22-EXX 24V/15V 15V 75W 7
Product Specifications:
MfrPart.: VI-QC100-CSXMfr: Vicor CorporationDescription: VI-QC100-CSX 24V/5V 5V 300W 75Product Category: Power Supplies - External-Internal (Off-Board)~DC DC ConvertersPackage: BulkSeries: *PartStatus: ActiveType: -Voltage-Input(Min): -Voltage-Input(Max): -NumberofOutputs: -Voltage-Output1: -Voltage-Output2: -Voltage-Output3: -Voltage-Output4: -Current-Output(Max): -Power(Watts): -Voltage-Isolation: -Applications: -Efficiency: -OperatingTemperature: -MountingType: -Size/Dimension: -ApprovalAgency: -VI-QC100-CSX | Vicor | NHE Electronics