15KPA170E3/TR13, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 170VWM P600
MCU FOR PD692XX FAMILY FW VER 3.
TVS DIODE 64VWM 126VC CASE 5A
IC EEPROM 2KBIT SPI 3MHZ 8TSSOP
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMBG
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN
TVS DIODE 8VWM 13.6VC PLAD
Product Specifications:
MfrPart.: 15KPA170E3/TR13Mfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 170VWM P600Product Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: 1BidirectionalChannels: -Voltage-ReverseStandoff(Typ): 170VVoltage-Breakdown(Min): 179.01VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: -Current-PeakPulse(10/1000µs): -Power-PeakPulse: 15000W (15kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -55°C ~ 175°C (TJ)MountingType: Through HolePackage/Case: P600, Axial15KPA170E3/TR13 | Microchip Technology | NHE Electronics