1EZ110D2/TR12, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 110V 1W DO204AL
IC GATE DRVR LOW-SIDE 8DFN
XTAL OSC XO 500.0000MHZ LVPECL
MIC5305 -150 MA MICROCAP ULTRA-L
IC EEPROM 4KBIT SPI 3MHZ 8TDFN
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SC70-5
Product Specifications:
MfrPart.: 1EZ110D2/TR12Mfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Description: DIODE ZENER 110V 1W DO204ALProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ObsoleteVoltage-Zener(Nom)(Vz): 110 VTolerance: ±2%Power-Max: 1 WImpedance(Max)(Zzt): 570 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 500 nA @ 83.6 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 150°CMountingType: Through HolePackage/Case: DO-204AL, DO-41, Axial1EZ110D2/TR12 | Microchip Technology | NHE Electronics