1N5378A/TR12, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 100V 5W T18
DIODE GEN PURP 75V 300MA D5D
MEMS OSC XO 5.0000MHZ CMOS SMD
RF TRANS NPN 22V 3.7GHZ 55BT
DIODE GEN PURP 1KV 15A TO220
DUAL 150 MA LDO REGULATOR
DIODE GEN PURP 200V 60A TO247
Product Specifications:
MfrPart.: 1N5378A/TR12Mfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Description: DIODE ZENER 100V 5W T18Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ObsoleteVoltage-Zener(Nom)(Vz): 100 VTolerance: ±10%Power-Max: 5 WImpedance(Max)(Zzt): 90 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 500 nA @ 72 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 1 AOperatingTemperature: -65°C ~ 150°CMountingType: Through HolePackage/Case: T-18, Axial1N5378A/TR12 | Microchip Technology | NHE Electronics