1N5637AE3, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO13
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 14TSSOP
MEMS OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
IC COMP QUAD 1.8V PP 14-TSSOP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SSOP
IC REG LINEAR 1V 3A 10MSOP
Product Specifications:
MfrPart.: 1N5637AE3Mfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO13Product Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: BulkSeries: -PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: 1BidirectionalChannels: -Voltage-ReverseStandoff(Typ): 12.8VVoltage-Breakdown(Min): 14.3VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 21.2VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 71APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 175°C (TA)MountingType: Through HolePackage/Case: DO-131N5637AE3 | Microchip Technology | NHE Electronics