30KPA39CAE3/TR13, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 39VWM 67.2VC P600
DIODE GEN PURP 600V 1A D5A
IC CODE HOPPING ENCODER 8DIP
DIODE ZENER 17V 400MW DO35
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32VQFN
Product Specifications:
MfrPart.: 30KPA39CAE3/TR13Mfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 39VWM 67.2VC P600Product Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: -BidirectionalChannels: 1Voltage-ReverseStandoff(Typ): 39VVoltage-Breakdown(Min): 43.6VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 67.2VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 450.9APower-PeakPulse: 30000W (30kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -55°C ~ 175°C (TJ)MountingType: Through HolePackage/Case: P600, Axial30KPA39CAE3/TR13 | Microchip Technology | NHE Electronics