30KPA64E3/TR13, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 64VWM P600
30KPA64E3/TR13 Images
30KPA64E3/TR13 Images
Product Attributes:
  • Part Number: 30KPA64E3/TR13
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: TVS DIODE 64VWM P600
  • Category: Circuit Protection~TVS - Diodes
  • 30KPA64E3/TR13 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    DSC1101AE5-040.6080T
    MEMS OSC XO 40.6080MHZ CMOS SMD
    PIC32MZ2048EFM064-I/PT
    IC MCU 32BIT 2MB FLASH 64TQFP
    MIC5305-2.8YD5-TR
    IC REG LIN 2.8V 150MA TSOT23-5
    DSC6331JI2AA-024.5760
    MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS
    PIC32MX270F256BT-I/SO
    IC MCU 32BIT 256KB FLASH 28SOIC
    DSC6003JI2B-008.0000T
    MEMS OSC SMD
    Product Specifications:
  • MfrPart.: 30KPA64E3/TR13
  • Mfr: Microchip Technology
  • Type: Zener
  • UnidirectionalChannels: 1
  • BidirectionalChannels: -
  • Voltage-ReverseStandoff(Typ): 64V
  • Voltage-Breakdown(Min): 67.41V
  • Voltage-Clamping(Max)@Ipp: -
  • Current-PeakPulse(10/1000µs): -
  • Power-PeakPulse: 30000W (30kW)
  • Capacitance@Frequency: -
  • OperatingTemperature: -55°C ~ 175°C (TJ)