30KPA75CE3/TR13, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 75VWM P600
30KPA75CE3/TR13 Images
30KPA75CE3/TR13 Images
Product Attributes:
  • Part Number: 30KPA75CE3/TR13
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: TVS DIODE 75VWM P600
  • Category: Circuit Protection~TVS - Diodes
  • 30KPA75CE3/TR13 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    MASMCG75A
    TVS DIODE 75VWM 121VC SMCG
    25AA128-I/WF16K
    IC EEPROM 128KBIT SPI 10MHZ DIE
    CDLL4114E3/TR
    VOLTAGE REGULATOR
    PIC16F15375-E/MV
    IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40UQFN
    JANTXV1N4120DUR-1
    DIODE ZENER 30V 500MW DO213AA
    MIC2585-1LYTS
    IC HOT SWAP CTRLR GP 24TSSOP
    Product Specifications:
  • MfrPart.: 30KPA75CE3/TR13
  • Mfr: Microchip Technology
  • Type: Zener
  • UnidirectionalChannels: -
  • BidirectionalChannels: 1
  • Voltage-ReverseStandoff(Typ): 75V
  • Voltage-Breakdown(Min): 78.98V
  • Voltage-Clamping(Max)@Ipp: -
  • Current-PeakPulse(10/1000µs): -
  • Power-PeakPulse: 30000W (30kW)
  • Capacitance@Frequency: -
  • OperatingTemperature: -55°C ~ 175°C (TJ)