30KPA75E3/TR13, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 75VWM P600
30KPA75E3/TR13 Images
30KPA75E3/TR13 Images
Product Attributes:
  • Part Number: 30KPA75E3/TR13
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: TVS DIODE 75VWM P600
  • Category: Circuit Protection~TVS - Diodes
  • 30KPA75E3/TR13 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    PIC16C63-04I/SO
    IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC
    MXLP6KE33CA
    TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC T18
    PIC18LF45K40-I/MV
    IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40UQFN
    JANTX1N3329B
    VOLTAGE REGULATOR
    MXLSMLG54CA
    TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMLG
    DSC6003HI1B-720K000
    OSC MEMS AUTO -40C-85C SMD
    Product Specifications:
  • MfrPart.: 30KPA75E3/TR13
  • Mfr: Microchip Technology
  • Type: Zener
  • UnidirectionalChannels: 1
  • BidirectionalChannels: -
  • Voltage-ReverseStandoff(Typ): 75V
  • Voltage-Breakdown(Min): 78.98V
  • Voltage-Clamping(Max)@Ipp: -
  • Current-PeakPulse(10/1000µs): -
  • Power-PeakPulse: 30000W (30kW)
  • Capacitance@Frequency: -
  • OperatingTemperature: -55°C ~ 175°C (TJ)