3EZ22D/TR8, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 22V 3W DO204AL
Product Attributes:
Part Number: 3EZ22D/TR8
Manufacturer: Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 22V 3W DO204AL
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
3EZ22D/TR8 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
DIODE SCHOTTKY 45V 1A DO204AL
MEMS OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
IC REG BUCK ADJUSTABLE 9A 28QFN
MICROPROCESSOR RESET CIRCUIT
Product Specifications:
MfrPart.: 3EZ22D/TR8Mfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Description: DIODE ZENER 22V 3W DO204ALProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 22 VTolerance: ±20%Power-Max: 3 WImpedance(Max)(Zzt): 8 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 500 nA @ 16.7 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 150°CMountingType: Through HolePackage/Case: DO-204AL, DO-41, Axial3EZ22D/TR8 | Microchip Technology | NHE Electronics