3EZ30D5E3/TR8, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 30V 3W DO204AL
IC CPLD 128MC 5NS 100TQFP
IC REG LINEAR 1.8V 750MA 8MSOP
IC MCU 8BIT 32KB OTP 80TQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28VQFN
IC REG LINEAR 3V 150MA 8SOIC
Product Specifications:
MfrPart.: 3EZ30D5E3/TR8Mfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Description: DIODE ZENER 30V 3W DO204ALProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 30 VTolerance: ±5%Power-Max: 3 WImpedance(Max)(Zzt): 16 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 500 nA @ 22.5 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 150°CMountingType: Through HolePackage/Case: DO-204AL, DO-41, Axial3EZ30D5E3/TR8 | Microchip Technology | NHE Electronics