3EZ43DE3/TR8, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 43V 3W DO204AL
DIODE ZENER 18V 1.5W DO214AC
HALF BRIDGE DRIVER, NON-INVERTIN
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVPECL
IGBT 1200V 45A 195W TO220
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64TQFP
Product Specifications:
MfrPart.: 3EZ43DE3/TR8Mfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Description: DIODE ZENER 43V 3W DO204ALProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 43 VTolerance: ±20%Power-Max: 3 WImpedance(Max)(Zzt): 33 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 500 nA @ 32.7 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 150°CMountingType: Through HolePackage/Case: DO-204AL, DO-41, Axial3EZ43DE3/TR8 | Microchip Technology | NHE Electronics