A1280A-1PQG160I Images
A1280A-1PQG160I Images
Product Attributes:
  • Part Number: A1280A-1PQG160I
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: IC FPGA 125 I/O 160QFP
  • Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
  • A1280A-1PQG160I Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    ATMEGA164P-20MQ
    IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN
    AT28BV256-20SA
    IC EEPROM 256KBIT PAR 28SOIC
    PIC24EP256MC204-H/PT
    IC MCU 16BIT 256KB FLASH 44TQFP
    TC650AEVUA
    THERMOSTAT 55DEGC ACTV LOW 8MSOP
    JAN1N4119C-1
    DIODE ZENER 28V DO35
    MAPLAD15KP54CAE3
    TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
    Product Specifications:
  • MfrPart.: A1280A-1PQG160I
  • Mfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)
  • Product Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
  • Package: Tray
  • Series: ACT™ 2
  • PartStatus: Obsolete
  • NumberofLABs/CLBs: 1232
  • NumberofLogicElements/Cells: -
  • TotalRAMBits: -
  • NumberofI/O: 125
  • NumberofGates: 8000
  • Voltage-Supply: 4.5V ~ 5.5V
  • MountingType: Surface Mount
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)