APT20GF120BRDG, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - Single, IGBT NPT COMBI 1200V 20A TO-247
IC EEPROM 256KBIT PAR 28TSOP
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
DIODE SCHOTTKY 15V 1A POWERMITE
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
TVS DIODE 128VWM 207VC CASE-1
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SPDIP
Product Specifications:
MfrPart.: APT20GF120BRDGMfr: Microchip TechnologyDescription: IGBT NPT COMBI 1200V 20A TO-247Product Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - SinglePackage: TubeSeries: -PartStatus: ActiveIGBTType: NPTVoltage-CollectorEmitterBreakdown(Max): 1200 VCurrent-Collector(Ic)(Max): 32 ACurrent-CollectorPulsed(Icm): 64 AVce(on)(Max)@VgeIc: 3.2V @ 15V, 15APower-Max: 200 WSwitchingEnergy: -InputType: StandardGateCharge: 140 nCTd(on/off)@25°C: 17ns, 93nsTestCondition: 792V, 20A, 10Ohm, 15VReverseRecoveryTime(trr): 85 nsOperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Through HolePackage/Case: TO-247-3APT20GF120BRDG | Microchip Technology | NHE Electronics