APT20SCE65B, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE SCHOTTKY 650V 20A TO247
Product Attributes:
Part Number: APT20SCE65B
Manufacturer: Microchip Technology
Description: DIODE SCHOTTKY 650V 20A TO247
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
APT20SCE65B Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-5
MEMS OSC LOW POWER 3.6864MHZ LVC
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SOIC
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32TQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFN
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: APT20SCE65BMfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Detailed Description: DIODE SCHOTTKY 650V 20A TO247Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: TubeSeries: *Part Status: ObsoleteDiode Type: -Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): -Current - Average Rectified (Io): -Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: -Speed: -Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: -Capacitance @ Vr, F: -Mounting Type: -Package / Case: -Operating Temperature - Junction: -APT20SCE65B | Microchip Technology | NHE Electronics