APT30DQ100BCTG, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY GP 1000V 30A TO247
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFP
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SSOP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP
DIODE ARRAY GP 75V 400MA 16SOIC
Product Specifications:
Mfr Part: APT30DQ100BCTGMfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Description: DIODE ARRAY GP 1000V 30A TO247Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: StandardVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 30AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3 V @ 30 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°CMounting Type: Through HolePackage / Case: TO-247-3APT30DQ100BCTG | Microchip Technology | NHE Electronics