APT30GP60BDQ1G, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - Single, IGBT 600V 100A 463W TO247
IC REG LINEAR 2.5V 1.5A 8DFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN
IC FLASH 1MBIT PARALLEL 32PLCC
IC FLASHER CNTRL 10W SGL 8DIP
MEMS OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Product Specifications:
MfrPart.: APT30GP60BDQ1GMfr: Microchip TechnologyDescription: IGBT 600V 100A 463W TO247Product Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - SinglePackage: TubeSeries: POWER MOS 7®PartStatus: ActiveIGBTType: PTVoltage-CollectorEmitterBreakdown(Max): 600 VCurrent-Collector(Ic)(Max): 100 ACurrent-CollectorPulsed(Icm): 120 AVce(on)(Max)@VgeIc: 2.7V @ 15V, 30APower-Max: 463 WSwitchingEnergy: 260µJ (on), 250µJ (off)InputType: StandardGateCharge: 90 nCTd(on/off)@25°C: 13ns/55nsTestCondition: 400V, 30A, 5Ohm, 15VReverseRecoveryTime(trr): -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Through HolePackage/Case: TO-247-3APT30GP60BDQ1G | Microchip Technology | NHE Electronics