APT60GF120JRD, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - Modules, IGBT NPT COMBI 1200V 60A ISOTOP
IC HOLD REGISTER 9-BIT 28-PLCC
IC FLASH 4MBIT PARALLEL 32TSOP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44PLCC
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44PLCC
MEMS OSC LOW POWER LVDS -40C-105
Product Specifications:
MfrPart.: APT60GF120JRDMfr: Microchip TechnologyDescription: IGBT NPT COMBI 1200V 60A ISOTOPProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - ModulesPackage: TubeSeries: -PartStatus: ActiveIGBTType: NPTConfiguration: SingleVoltage-CollectorEmitterBreakdown(Max): 1200 VCurrent-Collector(Ic)(Max): 115 APower-Max: 521 WVce(on)(Max)@VgeIc: 3.4V @ 15V, 60ACurrent-CollectorCutoff(Max): 500 mAInputCapacitance(Cies)@Vce: 7.08 nF @ 25 VInput: StandardNTCThermistor: NoOperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Chassis MountPackage/Case: SOT-227-4, miniBLOCAPT60GF120JRD | Microchip Technology | NHE Electronics