IC REG LINEAR 5V 150MA 8MLF
TVS DIODE 60VWM 107VC DO202AA
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 6VDFN
MEMS OSC 49.152MHZ LVCMOS 10PPM
Product Specifications:
MfrPart.: APT95GR65JDU60Mfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Description: INSULATED GATE BIPOLAR TRANSISTOProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - SinglePackage: BulkSeries: -PartStatus: ObsoleteIGBTType: NPTVoltage-CollectorEmitterBreakdown(Max): 650 VCurrent-Collector(Ic)(Max): 135 ACurrent-CollectorPulsed(Icm): 380 AVce(on)(Max)@VgeIc: 2.4V @ 15V, 95APower-Max: 446 WSwitchingEnergy: -InputType: StandardGateCharge: 420 nCTd(on/off)@25°C: 29ns/226nsTestCondition: 433V, 95A, 4.3Ohm, 15VReverseRecoveryTime(trr): -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Chassis MountPackage/Case: SOT-227-4, miniBLOCAPT95GR65JDU60 | Microchip Technology | NHE Electronics