APTC60HM70T1G, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays, MOSFET 4N-CH 600V 39A SP1
TVS DIODE 100VWM 162VC SMLJ
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
MOSFET N-CH 600V 36A D3PAK
IC TRANSCEIVER FULL 36QFN
MOSFET N-CH 1000V 23A TO264
Product Specifications:
MfrPart.: APTC60HM70T1GMfr: Microchip TechnologyDescription: MOSFET 4N-CH 600V 39A SP1Product Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - ArraysPackage: BulkSeries: -PartStatus: ActiveFETType: 4 N-Channel (H-Bridge)FETFeature: StandardDraintoSourceVoltage(Vdss): 600VCurrent-ContinuousDrain(Id)@25°C: 39ARdsOn(Max)@IdVgs: 70mOhm @ 39A, 10VVgs(th)(Max)@Id: 3.9V @ 2.7mAGateCharge(Qg)(Max)@Vgs: 259nC @ 10VInputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds: 7000pF @ 25VPower-Max: 250WOperatingTemperature: -40°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Chassis MountPackage/Case: SP1APTC60HM70T1G | Microchip Technology | NHE Electronics