APTGT30H60T1G, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - Modules, IGBT MODULE 600V 50A 90W SP1
DIODE ZENER 24V 1W DO204AL
SIC SBD 1200 V 30 A DUAL PARALLE
TVS DIODE 22VWM 35.5VC CASE-1
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMCG
Product Specifications:
MfrPart.: APTGT30H60T1GMfr: Microchip TechnologyDescription: IGBT MODULE 600V 50A 90W SP1Product Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - ModulesPackage: BulkSeries: -PartStatus: ActiveIGBTType: Trench Field StopConfiguration: Full Bridge InverterVoltage-CollectorEmitterBreakdown(Max): 600 VCurrent-Collector(Ic)(Max): 50 APower-Max: 90 WVce(on)(Max)@VgeIc: 1.9V @ 15V, 30ACurrent-CollectorCutoff(Max): 250 µAInputCapacitance(Cies)@Vce: 1.6 nF @ 25 VInput: StandardNTCThermistor: YesOperatingTemperature: -40°C ~ 175°C (TJ)MountingType: Chassis MountPackage/Case: SP1APTGT30H60T1G | Microchip Technology | NHE Electronics