APTGT75DA60T1G, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - Modules, IGBT MODULE 600V 100A 250W SP1
IC SYNTHESIZER FREQ PROGR 28SOIC
DIODE GEN PURP 1.2KV 75A TO247
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 16UQFN
PROGRAMMABLE CURRENT-LIMIT HIGH-
Product Specifications:
MfrPart.: APTGT75DA60T1GMfr: Microchip TechnologyDescription: IGBT MODULE 600V 100A 250W SP1Product Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - ModulesPackage: BulkSeries: -PartStatus: ActiveIGBTType: Trench Field StopConfiguration: SingleVoltage-CollectorEmitterBreakdown(Max): 600 VCurrent-Collector(Ic)(Max): 100 APower-Max: 250 WVce(on)(Max)@VgeIc: 1.9V @ 15V, 75ACurrent-CollectorCutoff(Max): 250 µAInputCapacitance(Cies)@Vce: 4.62 nF @ 25 VInput: StandardNTCThermistor: YesOperatingTemperature: -40°C ~ 175°C (TJ)MountingType: Chassis MountPackage/Case: SP1APTGT75DA60T1G | Microchip Technology | NHE Electronics