APTGV15H120T3G, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - Modules, IGBT MODULE 1200V 25A 115W SP3
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35
DIODE ZENER 75V 1.5W DO41
MEMS OSCILLATOR ULTRA LOW POWER
MEMS OSC LOW JITTER 10MHZ LVCMOS
IC LED DRIVER LIN DIM TSOT23-6
Product Specifications:
MfrPart.: APTGV15H120T3GMfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Description: IGBT MODULE 1200V 25A 115W SP3Product Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - ModulesPackage: BulkSeries: -PartStatus: ObsoleteIGBTType: NPT, Trench Field StopConfiguration: Full Bridge InverterVoltage-CollectorEmitterBreakdown(Max): 1200 VCurrent-Collector(Ic)(Max): 25 APower-Max: 115 WVce(on)(Max)@VgeIc: 2.1V @ 15V, 15ACurrent-CollectorCutoff(Max): 250 µAInputCapacitance(Cies)@Vce: 1.1 nF @ 25 VInput: StandardNTCThermistor: YesOperatingTemperature: -40°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Chassis MountPackage/Case: SP3APTGV15H120T3G | Microchip Technology | NHE Electronics