APTM120SK15G, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Single, MOSFET N-CH 1200V 60A SP6
IC VREF SHUNT ADJ 2% TO92-3
MEMS OSC XO 20.9715MHZ CMOS SMD
TVS DIODE 66.4VWM 118VC DO215AB
MEMS OSC XO 36.0000MHZ CMOS SMD
DIODE ZENER 110V 1.5W DO204AL
TVS DIODE 48VWM 84.3VC POWERMIT1
Product Specifications:
MfrPart.: APTM120SK15GMfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Description: MOSFET N-CH 1200V 60A SP6Product Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - SinglePackage: BulkSeries: -PartStatus: ObsoleteFETType: N-ChannelTechnology: MOSFET (Metal Oxide)DraintoSourceVoltage(Vdss): 1200 VCurrent-ContinuousDrain(Id)@25°C: 60A (Tc)DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn): 10VRdsOn(Max)@IdVgs: 175mOhm @ 30A, 10VVgs(th)(Max)@Id: 5V @ 10mAGateCharge(Qg)(Max)@Vgs: 748 nC @ 10 VVgs(Max): ±30VInputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds: 20600 pF @ 25 VFETFeature: -PowerDissipation(Max): 1250W (Tc)OperatingTemperature: -40°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Chassis MountSupplierDevicePackage: SP6APTM120SK15G | Microchip Technology | NHE Electronics