AT24C02AN-10SU-1.8-T, Microchip Technology, Integrated Circuits (ICs)~Memory, IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8SOIC
AT24C02AN-10SU-1.8-T Images
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMBG
MEMS OSC XO 11.2941MHZ CMOS SMD
TVS DIODE 170VWM 275VC SMBJ
MEMS OSC PROG BLANK 1MHZ-100MHZ
IC HOT SWAP CTRLR -48V 14SOIC
Product Specifications:
MfrPart.: AT24C02AN-10SU-1.8-TMfr: Microchip TechnologyDescription: IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8SOICProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~MemoryPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ObsoleteMemoryType: Non-VolatileMemoryFormat: EEPROMTechnology: EEPROMMemorySize: 2Kb (256 x 8)MemoryInterface: I²CClockFrequency: 400 kHzWriteCycleTime-WordPage: 5msAccessTime: 900 nsVoltage-Supply: 1.8V ~ 5.5VOperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)MountingType: Surface MountPackage/Case: 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)AT24C02AN-10SU-1.8-T | Microchip Technology | NHE Electronics