AT24C512W1-10SI-2.7 Images
AT24C512W1-10SI-2.7 Images
Product Attributes:
  • Part Number: AT24C512W1-10SI-2.7
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: IC EEPROM 512KBIT I2C 20SOIC
  • Category: Integrated Circuits (ICs)~Memory
  • AT24C512W1-10SI-2.7 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    DSC400-1111Q0043KI2T
    MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 20VFQFN
    25LC160B-I/WF15K
    IC EEPROM 16KBIT SPI 10MHZ DIE
    1N5374E3/TR12
    DIODE ZENER 75V 5W T18