AT94K05AL-25DQI, Microchip Technology, Integrated Circuits (ICs)~Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers, IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 208QFP
Product Attributes:
Part Number: AT94K05AL-25DQI
Manufacturer: Microchip Technology
Description: IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 208QFP
AT94K05AL-25DQI Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
DIODE ZENER 3.9V 3W DO204AL
IC CODE HOPPING ENCODER 8SOIC
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO204AR
NPN POWER SILICON TRANSISTOR
DIODE ZENER 11V 1W DO213AB
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO204AL
Product Specifications:
MfrPart.: AT94K05AL-25DQIMfr: Microchip TechnologyDescription: IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 208QFPProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) with MicrocontrollersPackage: TraySeries: FPSLIC®PartStatus: ObsoleteCoreType: 8-Bit AVRSpeed: 25 MHzInterface: I²C, UARTProgramSRAMBytes: 4K-16KFPGASRAM: 2kbEEPROMSize: -DataSRAMBytes: 4K ~ 16KFPGACoreCells: 256FPGAGates: 5KFPGARegisters: 436Voltage-Supply: 3V ~ 3.6VMountingType: Surface MountOperatingTemperature: -40°C ~ 85°CPackage/Case: 208-BFQFPAT94K05AL-25DQI | Microchip Technology | NHE Electronics