AT94K40AL-25DQI, Microchip Technology, Integrated Circuits (ICs)~Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers, IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 208QFP
Product Attributes:
Part Number: AT94K40AL-25DQI
Manufacturer: Microchip Technology
Description: IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 208QFP
AT94K40AL-25DQI Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP
IC EEPROM 4KBIT SPI 2MHZ 8UDFN
IC REG LINEAR 3.6V 250MA SOT89-3
IC FLASH 32MBIT PARALLEL 48TFBGA
Product Specifications:
MfrPart.: AT94K40AL-25DQIMfr: Microchip TechnologyDescription: IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 208QFPProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) with MicrocontrollersPackage: TraySeries: FPSLIC®PartStatus: ObsoleteCoreType: 8-Bit AVRSpeed: 18 MHzInterface: I²C, UARTProgramSRAMBytes: 20K-32KFPGASRAM: 18kbEEPROMSize: -DataSRAMBytes: 4K ~ 16KFPGACoreCells: 2304FPGAGates: 40KFPGARegisters: 2862Voltage-Supply: 3V ~ 3.6VMountingType: Surface MountOperatingTemperature: -40°C ~ 85°CPackage/Case: 208-BFQFPAT94K40AL-25DQI | Microchip Technology | NHE Electronics