AT94S40AL-25DGC, Microchip Technology, Integrated Circuits (ICs)~Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers, IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 256BGA
Product Attributes:
Part Number: AT94S40AL-25DGC
Manufacturer: Microchip Technology
Description: IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 256BGA
AT94S40AL-25DGC Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 14SMD
DIODE ZENER 75V 2W DO214AC
Product Specifications:
MfrPart.: AT94S40AL-25DGCMfr: Microchip TechnologyDescription: IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 256BGAProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) with MicrocontrollersPackage: TraySeries: FPSLIC®PartStatus: ObsoleteCoreType: 8-Bit AVRSpeed: 16 MHzInterface: I²C, UARTProgramSRAMBytes: 20K-32KFPGASRAM: 18kbEEPROMSize: 1M x 8DataSRAMBytes: 4K ~ 16KFPGACoreCells: 2304FPGAGates: 40KFPGARegisters: 2862Voltage-Supply: 3V ~ 3.6VMountingType: Surface MountOperatingTemperature: 0°C ~ 70°CPackage/Case: 256-LBGA, CABGAAT94S40AL-25DGC | Microchip Technology | NHE Electronics