DSA1001CL3-080.0000TVAO Images
DSA1001CL3-080.0000TVAO Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSA1001CL3-080.0000TVAO
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSA1001CL3-080.0000TVAO Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    DSC400-1111Q0147KI1
    MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
    ATSENSE101A-SUR
    IC AFE 3 CHAN 24BIT 20SOIC
    1N4131
    DIODE ZENER 75V 400MW DO35
    DSC6331MI2EA-008.0000T
    MEMS OSC SMD
    DSPIC33CK32MP205-I/PT
    IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48TQFP
    JANTXV1N2986B
    ZENER DIODE
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSA1001CL3-080.0000TVAO
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: DSA1001
  • PartStatus: Active
  • BaseResonator: MEMS
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 80 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.7V ~ 3.6V
  • FrequencyStability: ±20ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 105°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 10.5mA
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VDFN
  • Size/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)