DSA1001DL2-033.0000TVAO Images
DSA1001DL2-033.0000TVAO Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSA1001DL2-033.0000TVAO
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC AUTO LP -40C-105C 25PPM
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSA1001DL2-033.0000TVAO Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    PL602-22TI-T5
    IC CLK BUFFER 125MHZ 6SOT23
    DSC6121CI2A-00AP
    MEMS OSC (FS) ULTRA LOW POWER LV
    AT27LV040A-90VC
    IC EPROM 4MBIT PARALLEL 32VSOP
    1N5812
    DIODE GEN PURP 50V 20A DO203AA
    MASMBG8.0CA
    TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMBG
    MIC4681-2.5BM TR
    IC REG BUCK 2.5V 1A 8SOIC
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSA1001DL2-033.0000TVAO
  • Mfr: Microchip Technology
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 33 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.7V ~ 3.6V
  • FrequencyStability: ±25ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 105°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 10.5mA
  • Package/Case: 4-VDFN
  • Size/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)