DSA1001DL2-080.0000TVAO Images
DSA1001DL2-080.0000TVAO Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSA1001DL2-080.0000TVAO
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC AUTO LP -40C-105C 25PPM
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSA1001DL2-080.0000TVAO Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    CDLL4782A/TR
    DIODE ZENER TEMP COMPENSATED
    SY100S863JZ
    IC MULTIPLEXER 1 X 8:1 28PLCC
    PIC16C558-20E/SS
    IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP
    1N5923B
    DIODE ZENER
    MPF500TS-FCG1152I
    IC FPGA 584 I/O 1152FCBGA
    APTGF100DU120TG
    IGBT MODULE 1200V 135A 568W SP4
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSA1001DL2-080.0000TVAO
  • Mfr: Microchip Technology
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 80 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.7V ~ 3.6V
  • FrequencyStability: ±25ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 105°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 16.6mA
  • Package/Case: 4-VDFN
  • Size/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)