DSA1001DL3-012.2888TVAO Images
DSA1001DL3-012.2888TVAO Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSA1001DL3-012.2888TVAO
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSCILLATOR, AUTOMOTIVE, CMO
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSA1001DL3-012.2888TVAO Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    SMCJ100CAE3/TR13
    TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
    PIC16LF1518-I/MV
    IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28UQFN
    MXSMLJ6.0A
    TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO214AB
    VSC9191YX
    IC TSI SWITCH 613FCBGA
    DSC1001BI1-022.1184
    MEMS OSC XO 22.1184MHZ CMOS SMD
    PIC16C73BT-04I/SS
    IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SSOP
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSA1001DL3-012.2888TVAO
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Bulk
  • Series: DSA1001
  • PartStatus: Active
  • BaseResonator: MEMS
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 12.2888 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.7V ~ 3.6V
  • FrequencyStability: ±20ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 105°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 8mA
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VDFN
  • Size/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)