DSA1001DL3-027.0000VAO Images
DSA1001DL3-027.0000VAO Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSA1001DL3-027.0000VAO
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSCILLATOR, AUTOMOTIVE, CMO
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSA1001DL3-027.0000VAO Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    DSPIC30F5016T-20I/PT
    IC MCU 16BIT 66KB FLASH 80TQFP
    MCP2562FD-H/MF
    IC TRANSCEIVER 1/1 8DFN
    JAN1N6130
    TVS DIODE 76VWM 144.48VC AXIAL
    JANTXV1N4992C
    ZENER DIODE
    MIC2287-34YML-TR
    IC LED DRVR RGLTR DIM 750MA 8MLF
    SST39VF800A-70-4C-MAQE-T
    IC FLASH 8MBIT PARALLEL 48WFBGA
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSA1001DL3-027.0000VAO
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Bulk
  • Series: DSA1001
  • PartStatus: Active
  • BaseResonator: MEMS
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 27 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.7V ~ 3.6V
  • FrequencyStability: ±20ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 105°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 10.5mA
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VDFN
  • Size/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)