DSA1001DL3-100.0000TVAO Images
DSA1001DL3-100.0000TVAO Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSA1001DL3-100.0000TVAO
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC AUTO LP -40C-105C 20PPM
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSA1001DL3-100.0000TVAO Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    AT24C04A-10PI-2.7
    IC EEPROM 4KBIT I2C 400KHZ 8DIP
    MASMLJ6.0CAE3
    TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO214AB
    AT27BV256-90RC
    IC EPROM 256KBIT PARALLEL 28SOIC
    ATSAM3N00AA-MUR
    IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48QFN
    MRT100KP220CA
    TVS DIODE 220VWM 434VC CASE 5A
    SY10ELT28ZI-TR
    IC TRNSLTR UNIDIRECTIONAL 8SOIC
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSA1001DL3-100.0000TVAO
  • Mfr: Microchip Technology
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 100 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.7V ~ 3.6V
  • FrequencyStability: ±20ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 105°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 16.6mA
  • Package/Case: 4-VDFN
  • Size/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)