DSA1121BI3-016.0000VAO Images
DSA1121BI3-016.0000VAO Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSA1121BI3-016.0000VAO
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC AUTO LOW JITTER -40C-85
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSA1121BI3-016.0000VAO Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    MAPLAD18KP17AE3
    TVS DIODE 17VWM 27.6VC PLAD
    DSA2311KA3-R0021TVAO
    MEMS TWO-OUTPUT AUTO -40C-125C 2
    JAN1N4622CUR-1
    DIODE ZENER 3.9V 500MW DO213AA
    MS2396
    RF POWER TRANSISTOR
    1N1198
    STANDARD RECTIFIER
    MIC5330-GWYML-TR
    IC REG LINEAR 1.6V/1.8V 8MLF
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSA1121BI3-016.0000VAO
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tube
  • Series: DSA1121
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 16 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 2.25V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: ±20ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 35mA
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 6-VDFN
  • Size/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)